VIP BiznesuVIP Biznesu
Uczestnicy
W wielkopolskiej edycji Szkoły Milionerów Innowatorzy bierze udział 16 osób, poniżej znajduje się opis niektórych pomysłów, z którymi uczestnicy zgłosili się projektu:
 

E-biznes – sportowy portal międzynarodowy (Jakub Bok)

Platforma internetowa pozwoli bezpośrednio na komunikację pomiędzy zawodnikami a organizacjami sportowymi.
 

EDUKREATOR.PL - platforma edukacyjna i system zarządzania klasą (Andrzej Grzybowski, Marcin Królak)

System umożliwia nauczycielom pełną kontrolę nad klasą, służy do zarządzania użytkownikami oraz do przekazywania, sprawdzania i oceniania wiedzy w czasie rzeczywistym. Działa w lokalnej sieci komputerowej, jak również współpracuje z platformą e-learningową, która poszerza jego możliwości o dodatkowe moduły. Ponadto umożliwia umieszczanie i pobieranie gotowych materiałów edukacyjnych.

Urządzenie do przeglądu gaśnic (Jakub Frątczak)

Obecnie na rynku nie ma urządzeń, które w sposób automatyczny pozwalają określić sprawność gaśnicy. Na dzień dzisiejszy przegląd gaśnicy polega na rozkręceniu jej, zważeniu naboju oraz ponownym złożeniu mechanizmu, co trwa średnio 15 minut. Proponowane przeze mnie urządzenie działa na zasadzie skanowania gaśnicy przy użyciu źródła promieniotwórczego, w celu określenia ciśnienia znajdującego się w naboju, które to ciśnienie jest odpowiedzialne za to czy gaśnica jest sprawna czy nie. Przegląd w takim wypadku trwa średnio 30s, czyli 30 razy szybciej niż dotychczas.

Wirtualne ekrany (Filip Szymanowski, Jarosław Skowroński)

Naszym produktem są multimedialne projekcje video oraz animacje 3D, tzw. video mapping. Przestrzenny mapping polega na tworzeniu wizualizacji na ścianach budynków, wykorzystując jego ukształtowanie w taki sposób aby nadać mu nowy wygląd.

System optymalizacji tras dla firm z sektora MSP (Wojciech Zamlewski, Grzegorz Skibiński)

Naszym celem jest stworzenie systemu wspierającego logistykę w firmach z sektora MSP, których działalności obejmuje przewóz towarów do dużej ilości klientów. System będzie oferował m.in. optymalizację tras przejazdów samochodów tak, żeby zminimalizować koszty paliwa oraz czas potrzebny na dotarcie do wszystkich klientów. Przewaga naszej aplikacji nad korporacyjnymi systemami tego typu to: prostota obsługi, krótki czas wdrożenia oraz atrakcyjna cena.

Handel, skup i wynajem sprzętu rehabilitacyjnego – Medi-force (Iza Ciesielska)

Do asortymentu sklepu medycznego medi-force będą należały produkty z branży rehabilitacyjnej zaspakajające potrzeby gabinetów rehabilitacyjnych oraz indywidualnych klientów. Medi-force to nie tylko sprzedaż artykułów niezbędnych przy rehabilitacji, ale również serwis sprzętu rehabilitacyjnego, dostawa zamówienia na wskazany adres, kompleksowa pomoc przy wyborze, montażu oraz ubieganiu się o dofinansowanie na wybrane produkty. W dalszej perspektywie czasu to firma zajmująca się sprzedażą, pośrednictwem między specjalistami a pacjentem oraz organizacją wyjazdów rehabilitacyjnych.

Książka rabatowa Qpony.pl (Tomasz Jabłoński)

Qpony.pl jest projektem mającym umożliwić przedsiębiorcom zareklamowanie się na w katalogu reklamowym wydawanym w dużym nakładzie, wspieranym działalnością  portalu internetowego. Reklamy mają przybierać postać kuponów rabatowych oraz skutecznie trafiać  do wyselekcjonowanej grupy docelowej korzystającej z tego sposobu promocji. Istotą jest obniżenie kosztów druku i kolportażu i skompilowanie wszystkich wyjątkowych ofert zniżkowych  w jednym miejscu. Qpony.pl mają ponadto stać się kwartalnikiem informującym nabywców o szczególnego rodzaju promocjach z bardzo szerokiego wachlarzu branż.
 
VIP Biznesu
VIP Biznesu
VIP Biznesu