VIP BiznesuVIP Biznesu
I edycja

Wywiady z uczestnikami
Wywiad z Agnieszka Pasieka

AIP: Czy mogłabyś opowiedzieć o sobie: czym się zajmujesz? Jakie są Twoje pasje? zainteresowania?

Zajmuje się projektowaniem wnętrz i prowadzę autorskie Studio Projektowe Atoato. Początkowo działałam w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, ale od zeszłego roku prowadzę swoją firmę. Moja pasają stała się moją pracą i czerpie z tego wiele przyjemności. Interesują mnie nowości rynkowe związane z wszechstronnym projektowaniem. Niedługo wprowadzam na rynek nowy  produkt  o nazwie gotowyprojekt.com. Powstał on dzięki programowi Innowatorzy!

AIP: Co Cię skłoniło do wzięcia udziału w konkursie Innowatorzy 2009?

Chciałam zobaczyć czy mój pomysł nadaję się do realizacji i czy ktoś oceni go na tyle dobrze, że warto będzie z nim wystartować.

AIP:  Jaki jest Twój pomysł na biznes?

Planuję uruchomić produkcję klocków dla dzieci zarówno zdrowych jak i niepełnosprawnych, które będą służyć do integracji, nauki i rehabilitacji poprzez zabawę. 

AIP:  Jak oceniasz wpływ szkoleń na rozwój Twojego przedsiębiorstwa?

Moje pomysły bardzo się rozwinęły i stworzyłam produkt w postaci gotowego projektu wnętrz, który niebawem pojawi się na rynku. Wiedza, którą zdobyłam jest bezcenna. Zaarówno  zajęcia z coachingu jak i spotkania z ludźmi o szerokim doświadczeniu były niepowtarzalne i bardzo rozwinęły moje projekty. Dzięki temu moja wiedza na temat prowadzenia biznesu się poszerzyła.

AIP:  Które z zajęć  odbytych w ramach Szkoły Milionerów i doradztwa indywidualnego uważasz za najciekawsze?

Myślę, że najciekawsze były spotkania z Instruktorem Innowacji Marzeną Lelonkiewicz, coachingi grupowe przez telefon i na spotkaniach coachingowych w dwóch pakietach czasowych oraz mentoring z Sylwią Marciniak i Leszkiem Kasperskim.     

AIP: Jakiej rady mogłabyś udzielić uczestnikom II edycji konkursu?

Aby pod żadnym pozorem nie rezygnowali ze szkoleń nawet jeśli ich projekt okazał się nietrafiony! Mogą przecież stworzyć coś zupełnie nowego, a osoby które spotkają przez okres 8 miesięcy szkoleń  pomogą im i dadzą wiedzę wartą wiele tysięcy złotych, na którą nie stać nawet dużych prezesów firm!

powrót

Wywiad z Mikołaj Hablem

AIP: Czy mógłbyś opowiedzieć o sobie: czym się zajmujesz? Jakie są Twoje pasje, zainteresowania?

Pasja odkrywania i wybierania krętych, wyboistych dróg, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do przejechania. TO JEST TO! Jestem absolwentem studiów na wydziale nauk społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – kierunek politologia, specjalizacja: marketing polityczny.

AIP: Co Cię skłoniło do wzięcia udziału w konkursie Innowatorzy 2009?

Chęć dowiedzenia się tego czego jeszcze nie wiem oraz poznania ludzi podobnych do mnie.

AIP:  Jaki jest Twój pomysł na biznes?

Moim planem jest wdrożenie idei cyberdemorkacji w życie, czyli stworzenie pierwszego portalu społecznościowego, który będzie generował zmiany w świecie rzeczywistym.

AIP:  Jak oceniasz wpływ szkoleń na rozwój Twojego przedsiębiorstwa?

Kolosalny! Mój wzrok sięga teraz o parę zakrętów dalej niż przed szkoleniami.

AIP:  Które z zajęć  odbytych w ramach Szkoły Milionerów i doradztwa indywidualnego uważasz za najciekawsze?

Wszystkie zajęcia były dla mnie ciekawe. Każdego z nich nie jestem w stanie opisać – tak dużo tego było. Do dnia dzisiejszego jestem pod ogromnym wrażeniem moich pierwszych spotkań z coachingiem . Coaching niezwykle pomaga w określeniu wizji dojścia do celu, który przed sobą określamy. Zadając sobie pytania dotyczące stanu rzeczywistego oraz wizji naszej przyszłości, łatwo możemy dojrzeć dysproporcje pomiędzy tymi dwoma stanami. Uzmysławiając sobie to, dostrzegłem braki w sobie samym, które skutecznie uzupełniam do dnia dzisiejszego. Należy również pamiętać, że różne drogi mogą prowadzić do realizacji naszego celu! Coaching pomaga również w planowaniu oraz ustaleniu działań, których rezultatem jest osiągnięcie celu. Dosyć często pojawia się słowo „cel”, dlaczego? Ponieważ nie mając celu, zmierzamy donikąd. To tak jakby wsiąść do taksówki pod dworcem i powiedzieć kierowcy: „proszę jechać”, nie podając miejsca docelowego. Taksówka tak będzie jeździć i jeździć, a my będziemy w niej siedzieć do końca naszych dni nie dojeżdżając do celu. Prawda. Coaching pomaga w sprecyzowaniu naszego celu. Następnie wspiera w zdefiniowaniu naszych potrzeb oraz określeniu drogi/planu realizacji naszego celu.

AIP: Jakiej rady mógłbyś udzielić uczestnikom II edycji konkursu?

Nie pękajcie! I bądźcie wytrwali a zostanie to Wam wynagrodzone.

AIP: Aby osiągnąć sukces...należy o nim często myśleć.

 

powrót

 

 

 

 
VIP Biznesu
VIP Biznesu
VIP Biznesu